profilki

niedziela, 27 kwietnia 2014

31 memoriał Winanda Osińskiego

Kolejny start przywiódł mnie do Szczecinka na 31 memoriał Winanda Osińskiego dystans 10 km

Szczecinek Bardzo urokliwe miasto jeden z fajniejszych biegów doskonała organizacja  W tegorocznej edycji biegu na linii startu stanęło ponad 600 osób, z tego 572 osoby ukończyło bieg.Tym razem na starcie oglądaliśmy tylko dwóch Kenijczyków, którzy i tak z miejsca stali się głównymi faworytami szczecineckiej imprezy. Wśród startujących było 117 biegaczy z powiatu szczecineckiego, w tym 99 z miasta Szczecinek z burmistrzem, Jerzym Hardie-Douglasem na czele. Inni biegacze przyjechali z Bydgoszczy, Szczecina, Koszalina, Włocławka, Malborka, Warszawy, Poznania, Gdyni i innych miast Polski.
Jako pierwszy linię mety przekroczył HaronSirma (Kenia), który 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 00:29:12. W ramach biegu głównego rozegrano również Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego na dystansie 10 km. Tu zaraz za Marcinem Chabowskim  Najlepszą Panią z powiatu szczecineckiego okazała się Aleksandra Pochranowicz z Białego Boru, która uzyskała czas 00:37:32. Burmistrz Szczecinka 10-kilometrową trasę przebiegł w czasie 00:53:54 i zajął 432. miejsce w kategorii open
Ja z wynikiem 42:58 (nowy rekord życiowy ) uplasowałem się na 157 miejscu

Impreza jak zwykle rozpoczęła się od biegów dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaków. Od rana do południa rozegrano 17 takich biegów na dystansach od 200 do 1500 metrów, a w poszczególnych biegach brało udział od kilkudziesięciu do ponad stu uczestników. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o wygranych często decydowały finiszowe metry. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego biegu dzieci z rodzicami (tutaj też uczestników łącznie grubo ponad dwie setki) rozgrywanego tuż przed biegiem głównym.
Mój synuś też startował na 200 metrów i zajął 5 miejsce :)