Test POLAR V800
Kilka tygodni temu w moje ręce trafił Polar V800 dzięki uprzejmości Aktywny Nadgarstek
Do testów otrzymałem
"zegarek"
pasek do mierzenia tętna
kabel do połączenia z komputerem
Mimo że otrzymałem go w kolorze niebieskim (jest też kolor czarny)to mi osobiście przypadł do gustu i na "dzień dobry" zyskał kilka punktów za wygląd.
Zegarek ma metalową kopertę odporne na zarysowania szkło i pasek wykonany z tworzywa , przyjemny w kontakcie , 5 metalowych przycisków umieszczonych na kopercie i złącze do podpięcia ładowarki.
Pas tętna Polar H7 Bluetooth Smart daje możliwość pomiaru tętna w wodzie,
pasek w czasie aktywności nie powoduje otarć ani zaczerwień,
V800 jest moim pierwszym zegarkiem ze "stajni" POLAR ,pomimo braku instrukcji pierwsze kroki nie sprawiły mi kłopotu, menu jest czytelne i zrozumiałe ustawienie poszczególnych danych nie sprawia najmniejszego problemu ,część ustawień można wprowadzić z poziomu zegarka ,jednak większość wykonuje się poprzez stronę
https://flow.polar.com/.
TRENING
Aby rozpocząć trening naciskamy przycisk START następnie Down lub Up wybieramy interesującą nas aktywność do wyboru (Bieganie , Kolarstwo , Pływanie , inny trening na zewnątrz , inny trening w budynku , triathlon , tryb multisport) a dodatkowo mamy możliwość stworzenia kolejnych profili np piłka nożna czekamy na Gps ok i start.
Pokonanie kilometra zegarek sygnalizuje dźwiękiem i wibracją możemy regulować poziom głośności.
Ekrany treningowe, możemy dostosować poprzez stronę https://flow.polar.com/.
Ekrany (Możemy zdefiniować 9 po 4 informacje na każdym ekranie ) jeden z ekranów pokazuje nam odległość i kierunek do punktu startu ekrany przełączamy za pomocą przycisku DOWN lub UP,
Trening pauzujemy jak i zapisujemy przy użyciu BACK jedno kliknięcie powoduję pauzę, 3 sekundowe przytrzymanie powoduje zapis , po zakończeniu treningu otrzymujemy podsumowanie, zawiera bardzo dużo informacji z zakończonego treningu . Do takiego samego podsumowania mamy również dostęp z poziomu historii (DZIENNIK)
Oprócz danych dotyczących aktywności, zegarek podaje stan regeneracji w postaci wykresu. Informacja ta jest orientacyjna w szczególności na początku zegarek przez kilka treningów "uczy" się naszego organizmu i z każdym treningiem te wartości są coraz bardziej zbliżone do prawdy,jest to wskaźnik informujący o kolejnym mocnym treningu.
Trening w trybie dodaj cel (szybki,tempo startowe i interwałowy)
Należy ustawić na stronie treningowej i dodać do ulubionych następnie synchronizacja i już możemy korzystać ,jak już jesteśmy przy ulubionych to mamy tam również tempo startowe ustawiamy tempo z jakim chcemy się ścigać czas treningu i przechodzimy do treningu
Możemy również korzystać z planu treningowego zależnego od naszego zaawansowania i dystansu w jakim chcemy się przygotować , wówczas jeżeli w planie w danym dniu mamy trening to on po wciśnięciu start pojawia się na ekranie i jeżeli chcemy pobiec według planu ponownie wciskamy start i rozpoczynamy trening.
Tu dodam że po raz pierwszy spotkałem się z planem w którym uwzględnione mamy treningi siłowe , core , rozgrzewkę statyczną i dynamiczna a całość pokazana na filmikach instruktażowych.
Należy również wspomnieć o Aplikacji mobilnej za pomocą której możemy przeglądać bezprzewodowo przesyłać swoje aktywności i przeglądać na telefonie swoje wyniki
Podsumowanie
Moje wrażenia po miesiącu używania V800 są mega fajne.
Jest to urządzenie treningowe z najwyższej półki dające użytkownikowi bardzo duży zakres danych z treningu z poziomu zegarka a dodatkowo na stronie https://flow.polar.com/ mamy możliwość obejrzenia filmiku z treningu.
Strona daje również możliwość stworzenia planu treningowego który jest (Po Polsku ),zegarek nie jest skomplikowany i odnalezienie funkcji które nas interesują nie stwarza problemu. Jedynym mankamentem jest brak możliwości zmiany parametrów treningu zaplanowanego (interwał) możemy to zrobić jedynie za pomocą strony internetowej, może doczekamy się edycji z poziomu aplikacji mobilnej.
Czas jaki z nim spędziłem jest zdecydowanie za krótki żeby móc zbadać jego wszystkie możliwości jednak mimo to pokazał na co go stać.
Bardzo dobry (dokładny,równy ślad nie gubi się ) GPS , jeden z najlepszych pulsometrów ale to nie dziwi Polar od dawna z tego słynie , monitor aktywności zliczający kroki i przypominający nam o ruszaniu się.Kończąc to krótkie testowanie chcę powiedzieć że w swoich rękach miałem już kilka zegarków różnych firm Suunto kilka Garminów (forerunner 305 ,310 fenix 2 Fenix 3) TOMTOMA i co zakochałem się w V800 do tego stopnia że sprzedałem Fenixa 3 i teraz poluję na V800
Zalety
Jakość wykonania
szybkość łapania GPS
dokładność GPS
rozbudowana strona do analizy treningu
czytelny wyświetlacz
aplikacja mobilna pozwalająca bezprzewodowo zgrywać treningi
Wady
jedna jedyna wada to brak możliwości definiowania treningu
z poziomu zegarka
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz